JUMP 93 - Stowarzyszenie pacjentów programów substytucyjnych - v100ns.sam3.pl

top news port mstr galp
Nasz mini Bus już 68 dzień pomoga Ukrainie
06-05-2022 Marta Gaszyńska 4890
Pdf
Drukuj
Powrót
Obrazek aktualności

Mini-bus Stowarzyszenia Jump 93 od 68 dni, wspiera akcję Rosjanie dla Ukrainy. Auto zostało przez nas zakupione z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. To fantastycznie prowadzone działania, koordynowane przez naszego przyjaciela Goszę Nurmanowa. Rekomendujemy je wszystkim i przyłączamy się do apelu o wsparcie. Jump 93 i ja osobiście, kibicujemy Stowarzyszeniu Za Wolna Rosje od chwili jego powstania. Jacek Charmast, nasz prezes napisał "Mialem zaszczyt uczestniczyć w zebraniu założycielskim Wolnych Rosjan, które odbyło się w 2015 r. w naszym lokalu przy Marszalkowskiej 85, w Warszawie."

Na profilu Goszy ukazał się gorący apel o pomoc - poniżej:

Repost, like.

Prośba o pomoc, już prawie krzyk.

Wolontariusze programu Rosjanie dla Ukrainy spędzili ostatnie 68 dni na granicy polsko-ukraińskiej, niosąc pomoc logistyczną uchodźcom będącym ofiarami rosyjskiej agresji wojskowej na Ukrainie.

Kontaktujemy się z ludźmi, odpowiadamy na różne pytania, udzielamy wsparcia logistycznego, prawnego i psychologicznego, a także przewozimy pomoc humanitarną na Ukrainę. W tym czasie przez nasz obóz w Medyce przewinęło się ponad 100 wolontariuszy, rozwiązaliśmy tysiące logistycznych problemów i porozmawialiśmy z dziesiątkami tysięcy ludzi. Więcej o naszym stanowisku można przeczytać na stronie web , a o naszej codziennej pracy — na kanale. (tylko w języku rosyjskim). Linki tutaj.

W tym czasie przejechaliśmy kilkadziesiąt tysięcy kilometrów w Polsce i Europie, a nasze pojazdy odbyły dziesiątki kursów na Ukrainę, odbierając uchodźców i przekazując pomoc humanitarną. Problem polega na tym, że wszystkie samochody, z których korzystamy, są wynajmowane. My jako organizacja, a w szczególności nasi wolontariusze, wydajemy dziennie na sam tylko wynajem transportu około 1000 zł, które można by spożytkować lepiej.

Gdyby ktoś z Państwa lub Państwa znajomych mógł wynająć 3–5 samochodów klasy golf i 1–2 minibusy (najlepiej z możliwością przekraczania granicy) na dłuższy okres czasu za rozsądne pieniądze, bardzo pomogłoby nam to w codziennej pracy. Proszę o kontakt ze mną na priv lub pod adresem '); //]]>

Przykładowe samochody jakich nasi przyjaciele potrzebują na granicy.

Pdf
Drukuj
Powrót