ul. Marszałkowska 85   /    00-683 Warszawa  |   Tel: +48 22 400 50 43; 517 933 301

Baza letniskowa

1 maja 2024 ruszył kolejny sezon w naszej bazie letniskowej w Augustowie!

Przegląd techniczny zrobiony, trawa skoszona, teren i domki posprzątane, grill i wędzarnia już szykowane na pierwsze wędzenie oraz na przyjazd naszych podopiecznych! STARTUJEMY!

Zobaczcie jak tu pięknie!

W 2024 roku, wakacyjne turnusy podopiecznych obywają się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy – Biuro Pomocy i Projektów Społecznych.

Baza rekreacyjno-edukacyjna w Augustowie 2023

W czerwcu 2023 ruszyła kolejna wakacyjna przygoda w naszej bazie letniskowo-rekreacyjnej w Augustowie, z której korzystają nie tylko nasi podopieczni, ale również współpracujący z naszym stowarzyszeniem streetworkerzy, wolontariusze i self adwokaci.

Do dyspozycji są dwa domki letniskowe, łaźnia, piękna zadaszona wiata z dużym stołem, na ogromnym terenie jest też miejsce na grilla oraz do opalania się! Do użytku są też rowery, kajaki i inne atrakcje, a do jeziora mamy kilka kroków.

W dniach 8-17 czerwca, wakacyjną Augustowską przygodę rozpoczęli również self adwokaci i nasi streetworkerzy, działający przy stowarzyszeniu JUMP 93 od wielu lat.

To już trzeci wyjazd tej grupy w ramach nowej edycji „Kuźni pomysłów – spotkanie liderów środowiskowych”. Oprócz wymiany pomysłów, nowych inicjatyw, to spotkanie osób, które aktywnie działają na rzecz środowiska osób uzależnionych będących w terapii substytucyjnej i na rzecz zmiany postrzegania tych osób przez społeczeństwo. Oczywiście nie obyło się też bez różnego rodzaju aktywności, jak gra w badmintona, wycieczki rowerowe, piesze wędrówki brzegiem jeziora Białego i Necko, zwiedzania Augustowa, łowienia ryb czy przejażdżki łódką. Również wspólne przygotowywanie posiłków było ogromną przyjemnością i pełnym śmiechu i radości wyzwaniem. Nasza baza jest przyjazna zwierzętom, których podczas tego turnusu nie brakowało. Niestety, w tym roku nie nacieszyliśmy się wieczornymi spotkaniami przy ognisku, gdyż w tym okresie obowiązywał bezwzględny zakaz rozpalania otwartego ognia.

Kolejne spotkanie liderów środowiskowych, wolontariuszy i streetworkerów odbędzie się we wrześniu, na zamknięcie sezonu letniego. To już tradycja.

W 2023 roku baza letniskowa w Augustowie działa dzięki wsparciu z dotacji w ramach grantu nr K2d-0219 finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.  

Od czerwca 2021 ruszyła nasza baza rekreacyjna w Augustowie, z której nasi podopieczni mogą korzystać w miesiącach maj- październik.

Do dyspozycji podopiecznych są dwa domki letniskowe, łaźnia, piękna zadaszona wiata z dużym stołem, na ogromnym terenie jest też miejsce na grilla oraz do opalania się! Do użytku są też rowery, kajaki i inne atrakcje, a do jeziora mamy kilka kroków.

Baza powstała dzięki wsparciu z dotacji w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG 

Od czerwca 2023 działa dzięki wsparciu z dotacji w ramach grantu nr K2d-0219 finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.  

Zjemy i jedziemy, rowery już czekają 🙂

Zapraszamy na fotorelację z pierwszego wyjazdu w ramach cyklu „Kuźnia pomysłów – spotkanie liderów środowiskowych„, spotkanie osób współpracujących z naszym stowarzyszeniem. 

dopisuje! Trzeba zjeść śniadanie i ruszamy na wycieczkę!

No to co robimy po pysznym obiedzie?

Będzie zupa rybna i pyszne przetwory w słoikach 🙂

Rejs katamaranem

Pierwsi goście już przybyli 🙂

Piękny teren pod namioty! Już się nas nie może doczekać!

W dwóch znajdujących się tu domkach, już niedługo nasi podopieczni będą wspaniale wypoczywać!

Skip to content