ul. Marszałkowska 85   /    00-683 Warszawa  |   Tel: +48 22 400 50 43; 517 933 301

MNB Archiwalne


Magazyn MNB – Zima 2009/2010

W mediach zawrzało: „Czesi legalizują narkotyki!” i przetoczyła się dyskusja na temat tego, co teraz będzie z naszymi biednymi sąsiadami i ich dziećmi. Przecież już teraz mają najwyższy w Unii wskaźnik zażywania marihuany. Wydaje się, że właśnie w związku z tak wysokim użyciem marihuany Czesi zdecydowali się, aby jej posiadanie, jak również posiadanie innych narkotyków w ilościach konsumenckich – zdekryminalizować.

Czytaj Magazyn MNB Zima 2009/2010

Magazyn MNB – Jesień 2009

Trzymacie w ręku kolejny magazyn Monar na Bajzlu, tym razem w całości poświęcony polityce narkotykowej. Prezentujemy w nim prawne regulacje dotyczące narkotyków, jakie obowiązują w niektórych krajach europejskich. Wybór nie jest zupełnie przypadkowy – w większości są to kraje prowadzące politykę narkotykową w oparciu o przekonanie, że używanie narkotyków to problem bardziej medyczny niż prawny (wyjątkiem na tej mapie będzie Szwecja). Jeśli porównamy trendy europejskie z tym, co dzieje się w Polsce – zobaczymy, że na poziomie prawa mamy wyraźnie represyjny system.

Czytaj Magazyn MNB Jesień 2009

Magazyn MNB – Wiosna/Lato 2009

Godzina jedenasta przed południem, warszawski Grochów. Na niezbyt uczęszczanym chodniku pojawiają się pojedyncze osoby. Ich przybycie do drop-in obwieszcza charakterystyczne skrzypnięcie dużych, metalowo-szklanych drzwi. Słyszę: siema, a co tu tak pusto?! Chwilę się zastanawiam i rozkoszuję spokojem. Wszyscy na zarobku – opowiadam z uśmiechem. Jeszcze godzina i drzwi nie odpoczną do wieczora. Średnio o 12.00 ulica Chrzanowskiego zaczyna żyć naszym punktem.

Czytaj Magazyn MNB Wiosna/Lato 2009

Materiały tu zawarte dotyczą narkotyków, problemów zdrowotnych i społecznych osób, które ich używają. Nie nakłaniamy nikogo do używania narkotyków. Celem naszych publikacji jest upowszechnianie wiedzy kształtowanie postaw, które pomogą osobom używającym narkotyków i ich bliskim zachować zdrowie i bezpieczeństwo

Skip to content