ul. Marszałkowska 85   /    00-683 Warszawa  |   Tel: +48 22 400 50 43; 517 933 301

Streetworking

Wychodzimy do naszych klientów: odwiedzamy warszawskie programy leczenia substytucyjnego, miejsca spotkań użytkowników narkotyków, wychodzimy na spotkania z użytkownikami narkotyków przebywających na terenie AŚ Służewiec (na mocy porozumienia z dyrektorem AŚ podpisane w 2014 roku). Nie tylko roznosimy wizytówki, ulotki informacyjne i wydawnictwa (MNB), lecz również pomagamy załatwiać różne sprawy, związane z poprawą sytuacji socjalnej, zdrowotnej i prawnej naszych klientów.

Koordynator streetworkingu: 

Jacek Charmast – specjalista redukcji szkód związanych z używaniem narkotyków, koordynator i pomysłodawca programu Biura Rzecznika Praw Osób Uzależnionych, założyciel dwóch punktów drop-in center oraz schroniska dla osób bezdomnych leczonych substytucyjnie w Krakowie i Warszawie, posiada certyfikat edukatora w zakresie redukcji szkód OSI.

Streetworkerzy:

Janusz Śmiałkowski – streetworker, Self-adwokat, lider środowiskowy – Ukończył w Holandii liczne szkolenia z zakresu doradztwa, redukcji szkód, pracy środowiskowej, posiada 3 letnie doświadczenie w pracy środowiskowej oraz liczne certyfikaty dot. ww. specjalizacji, wydane przez holenderskie instytucje publiczne.

Daniel Kamieniecki – terapeuta zajęciowy, streetworker. – Absolwent Wydziału Terapii Zajęciowej Medycznego Studium Zawodowego w Działdowie. W 2004 roku uzyskał tytuł zawodowy terapeuty zajęciowego – praca dyplomowa „Oddziaływania terapeutyczne wobec osób chorych na schizofrenię paranoidalną”. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Działdowie na oddziałach: psychiatrycznym, neurologicznym i udarowym, rehabilitacyjnym i dziecięcym, w Domu Pomocy Społecznej dla osób z przewlekłymi zaburzeniami psychicznymi w Uzdowie oraz w placówkach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddziału Powiatowego w Działdowie – Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowe Ognisko Wychowawcze. Wolontariat na oddziale paliatywnym SPZOZ w Działdowie. Ukończył kilkumiesięczne szkolenie z zakresu redukcji szkód wraz z praktyką zawodową w programie pracy ulicznej zdobywając Certyfikat Streetworkera Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej. Ukończył szkolenie „Edukator Profilaktyki Uzależnień I stopnia” (100 godzin) realizowane przez Fundacja Konstruktywnego Rozwoju. Posiada ponad 5-letnie doświadczenie w pracy w środowisku użytkowników narkotyków.

Zaproszenie streetworkerów: tel. 22 400 50 43 lub 517 933 301

Działania streetworkerskie współfinansowane są z środków:

Krajowego Biuro ds Przeciwdziałania Narkomanii

Urzędu Miasta St. Warszawy

Skip to content