JUMP 93 - Stowarzyszenie pacjentów programów substytucyjnych - v100ns.sam3.pl

top news port mstr galp
Wesprzyj nasz HOSTEL
13-01-2016 Marta Gaszyńska
Pdf
Drukuj
Powrót

Wpłaty na konto bankowe:

Bank BZWBK
88 1500 1126 1211 2011 2450 0000
Stowarzyszenie JUMP 93
Z dopiskiem „Darowizna na cele statutowe Stowarzyszenia JUMP 93

Drodzy Przyjaciele i sympatycy Stowarzyszenia JUMP 93

Jak wiecie, życie organizacji pozarządowych nie jest łatwe, a i nasze Stowarzyszenie JUMP 93 również napotyka problemy. Utrzymujemy się z jednorocznych projektów, których finansowanie z roku na rok jest coraz bardziej okrojone. Nie sprzyja pozyskiwaniu sponsorów i naszej kondycji finansowej fakt, że Stowarzyszenie JUMP 93 jest organizacją powołaną przez osoby leczące się z uzależnienia od heroiny (jedyną w naszym kraju a prawdopodobnie i w tej części Europy), która działa samopomocowo na rzecz osób w podobnej sytuacji. Być może słyszeliście o naszych projektach, o działalności Rzecznika Praw Osób Uzależnionych, który prócz bezpłatnych porad prawnych, organizuje społeczeństwo obywatelskie dla zmian systemu pomocy, wydaje Raporty i inne publikacje, organizuje spotkania eksperckie. Prowadzimy nowatorski, terapeutyczny program CANDIS skierowany do osób uzależnionych od przetworów konopi. Jesteśmy założycielami Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej, która zainicjowała szereg akcji na rzecz zmiany polskiego prawa narkotykowego oraz była partnerem społecznym akcji Gazety Wyborczej ‘My, Narkopolacy”.

Już kilka razy wspieraliście nasze działania: list artystów do Marszałka Sejmu RP, akcja „Leczyć zamiast karać”, list rodziców do Premiera o przyspieszenie prac na ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, Mikołaju podaj dalej i inne inicjatywy.

Obecnie potrzebujemy pilnie wsparcia finansowego. Od marca 2015 roku, prowadzimy w Warszawie hostel interwencyjny dla osób uzależnionych. Uruchomiliśmy już 8 miejsc noclegowych, choć zapotrzebowanie jest kilkunastokrotnie większe, szczególnie z powodu popularności nowych, często bardziej wyniszczających narkotyków i dopalaczy. Prawda jest taka, że Miasto potrzebuje kilkanaście takich programów, a działa tylko nasz. Dotacje od instytucji publicznych są kroplą w morzu potrzeb. Stąd apel o wsparcie naszych działań!

Pierwszymi Ambasadorami naszej akcji są:

Marek Gaszyński - polski dziennikarz i prezenter muzyczny, autor tekstów ponad 150