JUMP 93 - Stowarzyszenie pacjentów programów substytucyjnych - www.jump93.pl

top news port mstr galp
VIII Kongres Kobiet. Zapraszamy na panel - Kobiety a uzależnienia.
13-05-2016 Marta Gaszyńska 15132
Pdf
Drukuj
Powrót
Obrazek aktualności

Panel "Kobiety a uzależnienie" rozpocznie się w sobotę, 14 maja 2016 o godz. 11:30

Warszawa

Scena Parku Kobiet na Torwarze

Wstęp: wymagana rejestracja na Kongres Kobiet!

Alkohol, tytoń i inne nielegalne substancje regulowane są międzynarodowymi konwencjami ONZ, realizowanymi w ramach prawa poszczególnych państw. Cały system regulacji, powiązane z używaniem substancji odniesienia do moralności i stereotypy czy stygmaty, cały system leczenia uzależnień to zakres polityki wobec substancji psychoaktywnych. Aktualny reżim kontroli poddawany jest ostrej krytyce, podkreśla się potrzebę zmiany perspektywy „redukcji popytu i podaży” na zdrowie publiczne, uwzględnienie w sposób zrównoważony praw człowieka.

Więcej na stronie Kongresu Kobiet oraz narkopolityka.pl

W panelu dyskusyjnym udział wezmą:

Magdalena Bartnik - współzałożycielka i prezeska Fundacji Redukcji Szkód. Specjalistka terapii uzależnień. Specjalistka z obszaru redukcji i profilaktyki szkód, współautorka badań naukowych i publikacji.

Ilona Felicjańska - modelka, pisarka, businesswoman, założycielka Fundacji „Niezapominajka” pomagającej ofiarom wypadków losowych. Opowiada o wielu problemach związanych ze swoim uzależnieniem od alkoholu. Autorka książki Jak być niezniszczalną. O uzależnieniu, depresji i przemocy.

Marta Gaszyńska - współzałożycielka NZOZ i Poradni Terapii Uzależnień działającej przy Stowarzyszeniu JUMP’93 i Klubu Pacjenta – Na Wspólnej w Warszawie. Współpomysłodawczyni Programu Biura „Rzecznika Praw Osób Uzależnionych”. Była użytkowniczka narkotyków.

Prowadzenie i prezentacja raportu „Wpływ polityki narkotykowej na życie kobiet” autorstwa Kasi Malinowskiej-Sempruch i Olgi Rychkovej:

Magdalena Dąbkowska - specjalistka zajmująca się polityką narkotykową, konsultantka Międzynarodowego Programu Polityki Narkotykowej w Open Society Foundations

Główna organizatorka: Kongres Kobiet

Partnerki debaty: Narkopolityka / Krytyka Polityczna, Open Society Foundations Global Drug Policy program

Pdf
Drukuj
Powrót