ul. Marszałkowska 85   /    00-683 Warszawa  |   Tel: +48 22 400 50 43; 517 933 301

Baza rekreacyjno-edukacyjna w Augustowie 2023 – wyjazdy podopiecznych

Od drugiej połowy maja 2023, baza letniskowa jest do dyspozycji podopiecznych stowarzyszenia JUMP 93 oraz ich rodziny. To już 3 rok z rzędu, mają możliwość korzystania z naszej bazy letniskowej pod czujnym okiem naszej kadry.

Podopieczni mogą tam wypoczywać, aktywnie spędzać czas, ale także nabywać konkretne umiejętności dzięki pomocy naszej prawniczki i terapeutki, które przygotowały ciekawe spotkania warsztatowe.

Od połowy maja, odbyły się już 4 turnusy rekreacyjno-edukacyjne dla aktualnych podopiecznych stowarzyszenia, ale też ich rodzin i dzieci, co daje im możliwość w bezpiecznych warunkach naprawiać naderwane relacje i więzi rodzinne. Dla tej grupy, również prócz wakacyjnych aktywności, na miejscu zostały zorganizowane warsztaty prawne, dotyczące problemów prawnych, z jakimi borykają się podopieczni, ale również ich rodziny. Nasza terapeutka, zorganizowała kilka spotkań grupowych i sesji rodzinnych oraz odbyła wiele indywidualnych rozmów podczas ciekawych spacerów brzegiem jeziora. Aura spokoju i bezpieczeństwa sprzyja zaufaniu 😊

Podopieczni bardzo chętnie korzystali z całej gamy aktywności jakie oferujemy: gra w badmintona, w siatkówkę, wycieczki rowerowe, piesze wędrówki brzegiem jeziora Białego i Necko, zwiedzania Augustowa, przejażdżki łódką, a wspólne przygotowywanie posiłków odbywało się przy salwach śmiechu, ciekawych opowieści i dobrej zabawie. Wieczornym posiadówkom przy ognisku wtórowały śpiew i długie rozmowy.

W 2023 roku baza letniskowa w Augustowie działa dzięki wsparciu z dotacji w ramach grantu nr K2d-0219 finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.  

Skip to content