ul. Marszałkowska 85   /    00-683 Warszawa  |   Tel: +48 22 400 50 43; 517 933 301

POŻEGNANIE PRZYJACIELA – MARKA GASZYŃSKIEGO

Tak trudno uwierzyć, zebrać myśli i dobrać słowa, tak ciężko przyjąć wiadomość o odejściu kogoś bliskiego, przyjaciela jakim był Marek Gaszyński, prywatnie mój Tata, który odszedł 15 stycznia 2023 r. 

Żył pełną piersią, kochał życie i ludzi, jego pasją była muzyka, książka, radio, pisanie tekstów, później książek. Jeszcze parę dni przed nagłą chorobą opowiadał dowcipy, snuł opowieści, przytaczał wspomnienia, i robił to, co kochał – pisał kolejną książkę, która mam nadzieję, zostanie wydana.

Nauczył mnie pozytywnego patrzenia na świat, niepoddawania się przy byle potknięciu, bycia otwartą na i dla ludzi, zawsze bycia chętną do pomocy słabszym i potrzebującym. Dlatego bardzo mocno wspierał stowarzyszenie JUMP 93, jego podopiecznych i zmianę podejścia do osób uzależnionych w Polsce.

Jego śmiech, dobre słowo, humor i niespożyta energia były zaraźliwe, nawet w gorszych chwilach potrafiły rozweselić i postawić na nogi.

Jego twórczość i wiedza stanowią bezcenną, żywą część świata muzyki i literatury. Jego teksty ”Nie zadzieraj nosa”, „Ojciec żył tak jak chciał”, „Jesień idzie przez park”, czy najbardziej znany „Sen o Warszawie”, na stałe wryły się w naszą polska pamięć.

Do samego końca twórczy, do końca pełen pozytywnej energii…

Tak jak sam mówił, był szczęśliwym człowiekiem i spełnionym artystą.

Tata żył tak jak chciał, a teraz, na skrzydłach jak ptak, leci tam, gdzie jego kolorowe sny. Jeszcze dziś nie ruszę z Tobą tam, kiedyś pokażesz mi i przywita pięknie nas Warszawski dzień.

Nie, nie mówię: „Żegnaj”, mówię: „Do widzenia”…

Mural 2020
Wigilia 2010, Klub na Chmielnej
Skip to content