ul. Marszałkowska 85   /    00-683 Warszawa  |   Tel: +48 22 400 50 43; 517 933 301

Baza rekreacyjno-edukacyjna w Augustowie 2023 – kolejne wyjazdy wakacyjne

Kolejna sierpniowa grupa, mogła już w pełni korzystać z nowo zbudowanej wędzarni, w której uwędziliśmy bardzo smaczne i aromatyczne ryby, zakupione w pobliskim Gospodarstwie Rybackim Busznica. Ogromnym ułatwieniem w utrzymaniu czystości i porządku, jest pięknie i sprawnie wykonany zlew zewnętrzny.

Prócz wspaniałych i długich spacerów brzegiem jezior (j. Białe i j. Necko), było plażowanie, kąpiele, łowienie rybek (każda została od razu wypuszczona na wolność), można było skorzystać z fantastycznej zabawy na Zjeżdżalni Wodnej Gigant, która znajduje się 9 min rowerem od naszej bazy. Podopieczni mogą korzystać z 7 rowerów, w tym elektrycznych, przyczepki rowerowej dla dzieci (wkrótce będzie też przyczepka dwuosobowa, otrzymana w darowiźnie), wędzarni, kociołka żeliwnego – również darowizna, ze sprzętu sportowego: babingtona, piłki do siatkówki z siatką, dziecięcej, piankowej deski do nauki pływania – darowizna, kart i kości do gry podczas gorszej pogody.

Tym razem, pogoda była upalna, idealna do plażowania i kąpieli w krystalicznie czystej wodzie jeziora Białe Augustowskie.

W 2023 roku baza letniskowa w Augustowie działa dzięki wsparciu z dotacji w ramach grantu nr K2d-0219 finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Skip to content